Sulautetut järjestelmät

Sulautetut järjestelmät ideasta valmiiksi ratkaisuksi

Kun laitteen, ohjelmiston ja järjestelmän on toimittava saumattomasti yhdessä.

Suunnittelemme ja toteutamme sulautettuja järjestelmiä teollisuuden asiakkaille. Tarjoamme IT-konsultointia, ohjelmistokehitystä, elektroniikkasuunnittelua ja kokonaisprojektien toimituksia silloin, kun ratkaisulta vaaditaan luotettavuutta, suorituskykyä ja syvää systeemitason osaamista.

Sulautettujen järjestelmien asiantuntija tiimisi avuksi

Sulautetut järjestelmät vaativat osaamista, jossa yhdistyvät ohjelmistokehitys, laiteymmärrys ja järjestelmäarkkitehtuuri. Tickingbotin asiantuntijoilla on vankka kokemus sulautettujen järjestelmien suunnittelusta, ohjelmoinnista ja systeemitason ratkaisuista. Autamme tekemään oikeat teknologiavalinnat ja ratkaisemaan myös teknisesti haastavat ongelmat.

Osaamisemme kattaa muun muassa mikrokontrolleripohjaiset ratkaisut, Linux-ympäristöt, RTOS-käyttöjärjestelmät sekä C- ja C++-ohjelmoinnin. Voimme toimia asiakkaan oman kehitystiimin tukena, itsenäisinä asiantuntijoina tai vastata sovitusta kokonaisuudesta alusta loppuun. Työmme lähtökohtana ovat aina asiakkaan erityistarpeet, ratkaisun toimintavarmuus ja korkea tekninen laatu.

Ideasta prototyypiksi ja valmiiksi ratkaisuksi

Palvelumme kattaa sulautettujen ratkaisujen kehittämisen ideasta valmiiksi asti. Toteutamme prototyyppejä ja pienlaitteita tuotekehityksen tueksi: PoC, piirilevytesterit, mittalaitteet jne. Meiltä saat elektroniikan ja ohjelmistojen suunnittelun ja toteutuksen lisäksi myös mekaniikan suunnittelun ja valmistuksen omalla CNC-jyrsimellä ja 3D-tulostimella.

Palvelumme lyhyesti:

  • sulautettujen järjestelmien kehitys
  • mikrokontrolleri-, Linux- ja RTOS-ratkaisut
  • C- ja C++-ohjelmointi
  • järjestelmäarkkitehtuurit ja teknologiavalinnat
  • elektroniikkasuunnittelu ja prototypointi
  • projektitoimitukset ja asiantuntijapalvelut

Ota yhteyttä

YHTEISTYÖKYSELYT

Matleena Piesala
CEO
matleena.piesala@tickingbot.fi
+358 50 366 1849

Tuukka Tikkanen
Senior Developer